Водії маршруток у Києві не мають права відмовляти пільговим пасажирам

В маршрутках столиці не існує обмежень на проїзд пільгових пасажирів. Тому водії не мають права відмовляти пільговикам у безкоштовному проїзді, аргументуючи, що їм дозволено перевозити не більше двох осіб за рейс.

маршрутка
У київських маршрутках немає обмежень на проїзд пільговиків. Фото: ТСН

«Обмежень на кількість місць за перевезення пільговиків у столичних маршрутках немає взагалі. За чинним законодавством пільгове перевезення здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності і підпорядкування, тобто і приватники в тому числі», – розповів Євген Водовозов, директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.
У випадках, коли були порушені права громадян на пільговий проїзд, люди можуть звернутися в управління Держінспекції України з безпеки на наземному транспорті. Ця структура зобов’язана перевірити маршрутчика і зможе покарати несумлінних перевізників.
«Порушникам загрожує штраф у розмірі до 1700 грн, а за регулярного порушення закону – навіть позбавлення ліцензії на перевезення пасажирів. Слід пам’ятати один важливий момент, складаючи заяву або скаргу, необхідно вказати дату, точний час, номер маршрутки і державний номерний знак транспортного засобу», – зазначив чиновник.

Джерело: http://kiev.segodnya.ua