ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ МЕДІА КОНКУРС СОЦІАЛЬНОЇ ФОТОГРАФІЇ ТА ВІДЕОРОЛІКІВ «НАМ НЕБАЙДУЖЕ !»

Всеукраїнський молодіжний медіа конкурс має на меті стимулювати
громадський та творчий потенціал молодих людей України у віці від 13 до
30 років та показати ряд актуальних соціальних проблем через їх
сприйняття молоддю.

Фотографія та короткі відео фільми стали доступними та популярними формами творчості для великої кількості молодих людей і можуть використовуватись як засіб показу молодими людьми своєї небайдужості до соціальних проблем. Відображаючи соціальні проблеми у творчій формі, молоді люди не лише показують свою громадську позицію через відображення нашої реальності, з якими вони не погоджуються, але й пропонують шляхи вирішення проблем та/або закликають до певних дій з метою виправлення негативних явищ у суспільному житті.

Соціальне значення конкурсу для молоді: можливість виразити своє ставлення до своєї громади та суспільства в цілому, своє сприйняття актуальних проблем, проявити свою індивідуальність в аспекті громадської свідомості та художнього відображення оточуючої дійсності.

Соціальне значення конкурсу для закладів та організацій, що працюють з молоддю: виховання громадської відповідальності та небайдужого ставлення до проблем, що існують в нашому суспільстві, створення можливості для вихованців та вихователів взяти спільну участь у проекті, налагодити співпрацю при обговоренні спільних громадських та творчих проблем, вчитись слухати та розуміти людей іншого покоління та поглядів, навчати молодь творчому переосмисленню звичних явищ. 

Соціальне значення конкурсу для суспільства: виявити рівень громадської активності окремих молодих людей, молодіжних та громадських організацій, що працюють з молоддю, установлювати зв’язки та продовжувати співпрацю з організаціями, що займаються вихованням молоді, консолідувати зусилля різноманітних молодіжних та громадських організацій у виявленні проблем, які турбують молодь України, та спільними зусиллями знаходити рішення цих проблем через виховання, на сам перед, активної участі у цьому процесі самих молодих людей.     

Конкурс відбувається у декілька етапів.

Етап 1.
Інформування молодих людей про конкурс (через молодіжні та громадські організації, засоби масової інформації, тощо). Проведення бесід з дітьми щодо того, яку з конкурсних тем вони були  б зацікавлені та могли б відобразити та у якій формі (фото та/або відео).

Етап 2.
При можливості (наявність фахівців, волонтерів-спеціалістів) провести бесіду з дітьми щодо технічних можливостей вираження ідеї/теми засобами фото та/або відео. Обговорення сюжетів фотографій/відеороликів, складання сценарію відео фільму.

Примітка:
На конкурс приймаються також фотографії та відеоматеріали, що відображають реальні громадські заходи, в яких беруть або брали участь молоді люди певної організації або групи (наприклад, прибирання сміття у місцевому парку, тощо).

Якщо є необхідність проведення громадської акції (наприклад, прибирання сміття у місцевому парку, тощо), яку буде відображено у відео матеріалах (фото та/або відео роботах), що подаються на конкурс.

Етап 3.
Збір/підготовка конкурсних матеріалів згідно технічних вимог до робіт. Оформлення робіт згідно вимог оргкомітету. Складання обґрунтування роботи, що подається на конкурс.

Етап 4.
Подання конкурсних робіт до 14 листопада 2010 року. Робота надсилається разом з формою учасника та позначкою «на конкурс» на електронну адресу ukrhuhtc@iptelecom.net.ua або у вигляді CD чи DVD – поштою за адресою: А/С-282, Київ-55, 03055

Етап 5.
Оцінювання та відбір робіт членами журі конкурсу для подальшого представлення конкурсних робіт на заключній виставці у Києві на початку грудня 2010 року (планується – 03 грудня 2010 року).

Етап 6.
Оголошення переможців на сайті фонду www.HelpTheChildren.com.ua. Проведення заключної виставки з запрошенням усіх конкурсантів. Нагородження переможців.  

Етап 7.
Розповсюдження інформації про результати конкурсу (учасників, переможців та їх роботи) серед учасників, організацій учасників, спонсорів, закладів та організацій, що підтримали та/або були залучені до участі у цьому конкурсі, серед широкого загалу населення, особливо молоді, у різних формах та з залученням всіх організацій-учасників конкурсу.

Розмноження наданої на конкурс інформації, що являє собою реакцію молоді на соціальні проблеми нашого суспільства в рамках конкурсних тем та заклики до зміни таких ситуацій і  можливо, показ шляхів їх вирішення.  Передача таких матеріалів до відповідних відомств як заклик до конкретних дій.  

Мета конкурсу:
– популяризація активної життєвої позиції молодих людей та їх активної участі у громадському житті на місцевому та національному рівнях шляхом
– підняття гострих соціальних питань та
 – показом можливих рішень певних соціальних ситуацій
 – об’єднаними зусиллями молодих людей. 

Номінації конкурсу:
– фотографія (ч/б або кольорова),
– відео (ч/б або кольорове). 
На конкурс приймають як індивідуальні, так і групові авторські роботи.

Тематика робіт (на вибір автора або авторського колективу):
Група 1 – люди з фізичними обмеженнями та наше суспільство,
Група 2 – життя людей з ВІЛ/СНІД в нашому суспільстві,
Група 3 – актуальні проблеми української молоді,
Група 4 – екологічні проблеми сучасного мегаполісу

Учасниками конкурсу можуть бути: 

– молоді люди у віці від 13 до 30 років (молоді люди, волонтери та працівники партнерських організацій, інші), вікові підгрупи конкурсантів 13-17, 18-25, 26-30 років.

Вимоги до конкурсних робіт
Зміст:

Робота має відображати актуальні соціальні проблеми художніми засобами згідно обраній автором тематиці та показувати можливі шляхи їх вирішення в реалістичній або метафоричній формі, закликати до дії з вирішення виявленої проблеми.

Кожна фоторобота: 
– має назву, повне імя учасника у імені файлу, що подається (якщо більше фотографій – просто нумеруйте їх після свого імені),
– назва – лаконічна без знаків пунктуації,
– супроводжується коротким описом (2-3 речення), в якому зазначається місце, час обставини, за яких було зроблено фотографію.

Технічні вимоги до фотографій:
– JPEG формат,
– цифрові файли – не менше 1,600 пікселей,
– мінімальний розмір файлу 1 МБ, максимальний 5 МБ,
– кольорові або чорно-білі,
– максимально три фотографії – від 1 учасника
– можна використовувати фотоапарат, мобільний телефон, веб-камеру і т.д.).

Відеороботи:
– різні жанри та форми (історії життя, документальні, експериментальні, ремікси, музичне відео, театралізовані постанови, тексти, аудіо, анімація, слайд шоу або комбінація різних форм);
– у назві файлу: назва роботи, повне імя учасника (більше 1 роботи – зазначати порядкову нумерацію після свого імені);
– назва – лаконічна, без знаків пунктуації;
– обов’язково – короткий опис із зазначенням часу, місця та мети створення даного відео.

Технічні вимоги до відеоробіт:
– Обладнання: відеокамера, веб-камера, мобільні телефони та інші;
– Формат: wmv., avi., mpeg., mpg. (Windows media player), mov., mp4 (QuickTime player);
– Розмір: 500 Мб;
– Тривалість: макс. 10 хв.;
– Музика (якщо є) лише така, яка не є захищеною авторським правом та не вимагає володіння таким правом.

Подання конкурсних робіт:
Надсилати роботу разом з формою учасника, яка додається, просимо надсилати на електронну адресу ukrhuhtc@iptelecom.net.ua або записати конкурсну роботу на CD чи DVD та надіслати поштою з позначкою на конкурс за адресою: А/С-282, Київ-55, 03055

Оцінювання робіт:
Журі відбирає надані роботи на підсумкову виставку за наступними критеріями:
– Актуальність та зрозумілість змісту та ідей: 50%;
– Самостійність, творчість та оригінальність підходу: 30%;
– Рівень технічного виконання: 20%.

Дата підсумкової виставки: 3 грудня 2010 року

Місце виставки: один з центральних виставкових майданчиків Києва (буде уточнено додатково на сайті конкурсу).

Під час роботи виставки журі визначає переможців в кожній номінації, тематичній та віковій групі.

Переможці конкурсу отримують цінні подарунки та грамоти. Усі учасники конкурсних робіт, відібраних журі для виставки, отримують заохочувальні призи. Члени журі та почесні гості мають право призначати свої власні нагороди за представлені роботи.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами:
(044) 4548224, 4548261,
електронна адреса: ukrhuhtc@iptelecom.net.ua,
контактні особи – Інна Тальянц або Дмитро Самарський