Лекція з основ комп’ютерної грамотності була проведена «Спілкою громадських організацій інвалідів Києва» в рамках реалізації проекту «Організація дозвілля для колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених та жертв націонал-соціалістичного режиму» за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє».
Клавіатура, миша, ноутбук – це буденні слова, які ми застосовуємо у побуті, навіть не замислюючись, що хтось може не знати таких буденних на перший погляд термінів. Але деякі з учасників нашої лекції мали можливість уперше відчути себе користувачем ноутбука та радіомиши. Хтось з учасників лекцій згадував твори видатних радянських письменників братів Стругацьких, в одному з яких космонавти взяли на борт космічного корабля комп’ютер величиною з чемодан. На ті часи це вважалося фантастикою.
У 2013 році навіть школяр знає, як працює мережа Інтернет, що таке Windows, Linux, OS X Mavericks, що таке стаціонарний комп’ютер та чим він відрізняється від ноутбука, а комп’ютер розміром із валізу сучасний підліток назве стародавньою друкарською машинкою.
Наші ж особливі користувачі дуже прискіпливо ставилися до нових технологій, нових знань, питали про кожну деталь. Як працює комп’ютер? Для чого потрібна клавіатура та як нею користуватися? За допомогою яких програм можна переглядати фото і чи можливо це взагалі? Не боялися учасники проекту й застосовувати отримані знання на практиці.
Ми побачили те, що учасники лекції «Перші кроки користувача ПК» з кожною зустріччю стають ще більш упевненими юзерами ІТ-технологій, які допомагають їм знайти більше можливостей для спілкування один з одним, з близькими та родичами. Проект отримує схвальні та вдячні відгуки учасників.