Європейці вивчають досвід розвитку Паралімпійського руху в Україні

30 січня  2009 року у Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту відбулася зустріч заступника Міністра Мирослава Дутчака з делегацією Європейського паралімпійського комітету у складі директора програм дослідження результатів в професійному спорті компанії «Sport Consulting» Андрео Альфонсо та представника спортивної Ради (з паралімпійських видів спорту) при Уряді Іспанії  Антоніо Монтавло.

З української сторони у зустрічі  взяли участь: начальник Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Оксана Скугарева, заступник начальника Укрцентру «Інваспорт» Ігор Бурий, в. о. виконавчого директора Національного олімпійського комітету України Наталія Коваленко.

 Зустріч проводилася з метою вивчення досвіду роботи системи спорту інвалідів в Україні. Заступник Міністра Мирослав Дутчак поінформував представників Європейського паралімпійського комітету про реалізацію державної політики щодо розвитку фізкультурно-реабілітаційного та спортивного руху в Україні.

 Під час зустрічі були обговорені питання, які стосувалися системи управління фізичною культурою і спортом інвалідів в Україні, законодавчої та нормативно-правової бази, як одного з головних чинників соціального захисту спортсменів – інвалідів в Україні. Також  в ході зустрічі йшлося про фактори, які  протягом останніх років сприяли  високим  досягненням  паралімпійців  та  дефлімпійців України на міжнародній спортивній арені.

 Нагадаємо, що протягом   2008  року спортсмени-інваліди України  брали  участь  в 58 міжнародних змаганнях, на яких було здобуто:

·          139 золотих,

·           122 срібні,

·          100 бронзових медалей.

На  ХІІІ  літніх   Паралімпійських  іграх 2008  року збірна України  посіла 4 загальнокомандне  місце  у  загальнокомандному заліку, спортсмени   здобули 74 медалі:

·          24  золотих,

·          18  срібних,

·          32  бронзових.

Успішному виступу спортсменів-інвалідів України в Пекіні та на міжнародних спортивних   змаганнях  взагалі сприяє, спрямована на найвищі результати, спільна робота Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Національного комітету спорту інвалідів України, Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», регіональних центрів «Інваспорт» за підтримки органів виконавчої влади в регіонах України та спортивних  федерацій  інвалідів.

У  2008  році,  на  високому організаційному  рівні проведено  змагання Всеукраїнської  спартакіади  серед  дітей-інвалідів «Повір  у  себе»,  у  яких  взяло  участь  близько   25 тисяч дітей-інвалідів з  усіх  областей України.

На  даний  час  в Україні  функціонують  27 регіональних центрів з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», 27 дитячо-юнацьких спортивних шкіл  та  169 фізкультурно-оздоровчих клубів.

Деталі на http://www.kmu.gov.ua