З 4 листопада в громадському транспорті Києва, тарифи на проїзд пінімуться на 300%

Таким чином, столична влада виконує рішення, яке прийняла Київрада місяць тому – про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті.  Водночас, для киян ціна на проїзд у комунальному транспорті  не зміниться. Вартість 50 копійок у річних проїзних – буде збережена. Столична влада сподівається, що 80 відсотків жителів Києва будуть користуватися саме такими проїзними. Пільги на проїзд будуть надаватися одиноким матерям, інвалідам та тим, хто доглядає за ними, а також багатодітним сім’ям. Будуть збережені і пільги для пенсіонерів. Наразі пільгами на проїзд у міському пасажирському транспорті користуються близько 1 млн. 100 тис. киян. Це понад 40 категорій.

Так, з 4 листопада, дві гривні буде коштувати одна поїздка в метрополітені, якщо пасажир купуватиме один жетон на проїзд. У наземному транспорті це буде півтори гривні, якщо купити квиток завчасно в кіоску, і дві гривні – якщо купити в салоні автобусу, трамваю, тролейбусу. Але якщо киянин придбає багаторазовий проїзний квиток, він значно зекономить на кожній поїздці. Чим на довший період буде проїзний,  тим вартість поїздки буде дешевшою.

 

 

Проїзні на квартал: на метро – 199 грн.; на один вид наземного транспорту (трамвай, тролейбус або автобус) – 150 грн.; на два види транспорту, один з яких метро – 325 грн.; на два наземні види транспорту – 275 грн.; на три наземні види транспорту – 350 грн.; на чотири види транспорту (зокрема метро) – 499 грн.

 

 

Проїзні на рік: на метро – 365 грн.; на один вид наземного транспорту (трамвай, тролейбус або автобус) – 275 грн.; на два види транспорту, один з яких метро – 575 грн.; на два наземні види транспорту – 495 грн.; на три наземні види транспорту – 660 грн.; на чотири види транспорту (зокрема метро) – 799 грн.

 

 

Також планується, що до кінця 2009 року має бути завершений перехід на транспортну картку киянина, а з 2010 року – перехід на диференційовану систему оплати проїзду залежно від відстані і кількості станцій метрополітену.

http://www.kmv.gov.ua/