Заходи зі сприяння впровадженню інклюзивності на Вінниччині

Протягом осені 2020 року відбулася серія заходів з метою сприяння формуванню політики з впровадження інклюзивності та універсального дизайну в міський простір. До організації та проведення заходів долучилися Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та «Спілка громадських організацій людей з інвалідністю Києва», участь взяли керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, а також об’єднаних територіальних громад Вінниччини.

Значення таких заходів дуже велике і полягає у тому, що не лише слухачі отримують від експертів нові знання у сфері впровадження універсального дизайну. Фахівці виявили високу зацікавленість у актуальній інформації про процеси впровадження універсального дизайну. Цінними були практичні поради щодо створення інфраструктури та послуг, що були б доступними для всіх користувачів без винятку. Одним з очікуваних результатів даних заходів, що наразі проходять переважно у форматі онлайн зустрічей, має стати формування спільного бачення та розуміння в колі фахівців міст і громад та сприяти забезпеченню міжвідомчого підходу і взаємодії при впровадженні інклюзивного розвитку громад.

Реалізація проєкту показала, що надалі доцільно провести більш детальний аналіз кейсів конкретних громад, наприклад ? супровід їх при плануванні, реконструкції об’єктів соціального призначення, а також ? поширити заходи на інші громади, залучити більше міжнародних експертів та активістів, а також зробити оцінку впливу впровадження інклюзивності та універсального дизайну в простір громад, що вже мають напрацювання у цій сфері.

Після завершення серії навчальних заходів для райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад Вінниччини, було проведено серію семінарів для представників та представниць центрів надання адміністративних послуг м. Києва.

Оскільки універсальний дизайн є важливим фактором у реалізації прав людини, досягненні соціальної рівності та рівних можливостей для всіх, Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні разом зі «Спілкою громадських організацій людей з інвалідністю м. Києва» будуть і в подальшому проводити свою проектну діяльність задля реалізації нових ідей у створенні безбар’єрного середовища та впровадження інклюзивності в містах та громадах України.

Джерело: http://fes.kiev.ua/n/cms/25/?L=0&tx_news_pi1[news]=666&tx_news_pi1[controller]=News&tx_news_pi1[action]=detail&cHash=35ea3353ddaeec05be2d5dcc74f494b0