Запис програми “Шустер Life. Адреналін”

Нещодавно на «Савік Шустер Студії» відбувся запис програми соціального телевізійного проекту «Шустер Life. Адреналін» (ефір заплановано на Першому Національному каналі українського телебачення найближчим часом). Тема програми, у записі якої взяв участь Президент «Спілки громадських організацій інвалідів Києва» Ворона Олександр, – «Інвалідність: життя чи існування?. Серед запрошених до дискусії з вирішення проблем конкретних людей з інвалідністю, пошуку прийнятних рішень були також представник Міністерства соціальної політики – директор департаменту по роботі з інвалідами Оксана Полякова, голова Комітету Верховної Ради Україна у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Сушкевич, інші народні обранці різного рівня, гість з Російської Федерації – відомий фахівець з реабілітації інвалідів, академік Валентин Дікуль, герої сюжетів, представники громадських організацій інвалідів.

Обговорення у студії стосувалися конкретних ситуацій і проблем, які виникли і максимально загострилися у Луганську (на підприємстві Українського товариства сліпих (УТОС) працюючі люди з інвалідністю вже два роки не отримують заробітну платню), у Донецьку (через наявність бар’єрів на околиці обласного центру молода жінка з інвалідністю I групи позбавлена можливості здійснювати планові реабілітаційні заходи, займатися спортом тощо) та у Черкасах (конфлікт між сім’ями з дітьми з особливими потребами, які отримали житло та об’єдналися в ОСББ і такими ж сім’ями – родичами по нещастю, які прагнуть отримати квартири у цьому ж будинку замість реабілітаційного центру, який тут попередньо планувався). Відчувалося, що у людей дійсно наболіло…

Протягом майже чотирьохгодинної гострої дискусії у студії  ведучий програми Савік Шустер надав можливість висловитися як головним дійовим особам ситуацій з означених регіонів, так і незалежним експертам, що представляли органи державної владу і громадськість.  Прозвучало безліч версій, пропозицій та варіантів рішень. Зокрема, Володимир Сіроштан, у контексті обговорення ситуації на Луганському підприємстві УТОС, резонно акцентував увагу на передісторії діяльності деяких громадських організацій, зокрема, Українського товариства сліпих та відзначив хибний стиль діяльності його керівників. Вочевидь, назріла необхідність  змін, радикальної перебудови, можливо, і з оргвисновками та омолодженням керівного складу.

Словом, життя накопичує і час від часу підкидає нам проблеми, які, на жаль, вирішуються не миттєво і не у телевізійній студії. Хоча досвідчені телевізійники продакшену “Савік Шустер Студії” і намагаються переконати, що “не просто говорять, а й вирішують проблеми”, хоча радше висвітлюють і загострюють найболючіші соціальні точки  нашого суспільства. А рішення проблем ще попереду. І яким воно буде – час покаже.

За матеріалами: http://www.dsiv.gov.ua

[nggallery id=79]