Життя без виправдовування

Гламурне місце – дискотека 80-х «ПАТІПА».
Центр Києва. 2009 рік. Середина літа. Дорога навпроти гламурної дискотеки перекрита  трьома великими автомобілями, що викликають незадоволення у Мерседесів, Бентлі та Лексусів. На автомобілях надпис – «Для інвалідів».
Всередині іде театральна вистава та презентація талантів гостей Клубу.

Насправді, коли здорова людина опиняється серед великої кількості людей з обмеженими фізичними можливостями, вона себе відчуває «іншою», ніби ти потрапив в інший світ із своїми законами та відношенням один до одного та себе самого. Президент Спілки громадських організацій інвалідів Києва вже декілька разів проводить зустрічі для людей з обмеженими фізичними можливостями. Підтримати свого товариша Олександра Ворону прийшли  Президент ГО «ЕЛІТА ДЕРЖАВИ» Піддубчак Ольга та Креативний директор Клубу «ЕЛІТА ДЕРЖАВИ» Дончук Юлія.

«Мене  вразила вистава гурту «Неваляшки», – сказала Ольга. – Група складається із 9 молодих хлопців і дівчат з обмеженими фізичними можливостями. У ВИСТАВІ СІМ ДРУЗІВ ДІЛЯТЬСЯ СВОЇМИ МРІЯМИ І ГОВОРЯТЬ ПРО ТЕ, ЩОБ ВОНИ ЗМІНИЛИ У ВЛАСНОМУ ЖИТТІ ТА ЖИТТІ СВОЄЇ КРАЇНІ, ЯКЩО Б ВОНИ БУЛИ ЗДОРОВИМИ. Аж раптом до них ПІДХОДИТЬ ЧАРІВНИК і пропонує зірвати пелюстки з квітки та ЗАГАДАТИ ОДНЕ БАЖАННЯ. І всі друзі загадують гроші, літак, плаття від відомого дизайнера та інші речі. Про здоров‘я забувають, але це було найголовніше бажання кожного, завдяки якому можна б було змінити світ навколо себе з меншими зусиллями. Чарівник виконує всі бажання, але друзі розуміють, що зовсім НЕ ЦІ РЕЧІ ГОЛОВНІ У ЖИТТІ. І лише один з друзів загадав таке бажання, яке потім допомогло не тільки його друзям, але й йому самому. Я подумала про те, що ми з вами здорові, переважна більшість з нас побудувала власне сімейне щастя, ми займаємо певні посади, АЛЕ ІНКОЛИ МИ ГОВОРИМО ПРО ТЕ, ЩО НІЧОГО НЕ МОЖЕ ЗМІНИТИ У ЦЬОМУ ЖИТТІ. Що ми залежимо від обставин, керівника або просто несприятливої погоди. Один літній чоловік, який розповів про кроки на шляху до своєї успішності та одужання, сказав фразу, яку я записала у свій щоденник: «ЯКЩО ХОЧЕШ ЩОСЬ ЗМІНИТИ У СВОЄМУ ЖИТТІ, ЗРОБИ СЬОГОДНІ ТЕ, ЩО ТИ НІКОЛИ ДО ЦЬОГО НЕ РОБИВ. КОЖНОГО ДНЯ РОБИ ТАКИЙ НОВИЙ КРОК, І ТИ ВІДЧУЄШ, ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ТВОЄ ЖИТТЯ». В цей день я бачила, як танцюють на дискотеці ті, хто ніяк не може танцювати – це були молоді хлопці та дівчата, які не можуть ходити за різних обставин, сьогодні я слухала пісню про кохання до молодого скрипаля дівчини в інвалідному візку, яка співала, що ВОНА ЙШЛА ДО СКРИПАЛЯ, НАЧЕ МІСЯЧНА ЦАРІВНА, і я бачила її у цьому образі дуже природно. Сьогодні я зрозуміла, що ми просто повинні знати та відчути, що дуже багато змін в житті залежить саме від нас – від мене і  від іншої хорошої людини, що поряд зі мною. Головне – загадати вірне бажання та знати, як його досягти.

ВІД ІМЕНІ  ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЯКУЮ НАШОМУ ДРУГОВІ ОЛЕКСАНДРУ ВОРОНІ ЗА ЗАПРОШЕННЯ НА ЗАХІД. БАЖАЮ ЙОМУ ВЛАСНОЇ СИЛИ ТА ПІДТРИМКИ СПОНСОРІВ РОБИТИ ДОБРУ СПРАВУ – ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ БУТИ СИЛЬНИМИ, ЩАСЛИВИМИ ТА ЗМІНЮВАТИ СВІТ НАВКОЛО СЕБЕ.» 

Автор: Піддубчак Ольга 

На фото.  Олександр Ворона, Піддубчак Ольга, Вадим Ресенчук (правнича компанія "ЮРІННОВАЦІЯ"  )  та учасники заходу.