Зроблено ще один важливий крок у реалізації права й можливості безперешкодного доступу дітей з інвалідністю до всіх сфер життєдіяльності (фото)

3 червня 2016 року відбулося відкриття реконструйованого пандусу у відділенні соціально-медичної реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, розумовою відсталістю та з ураженням центральної нервової системи, з порушенням психіки Територіального центру соціального обслуговування Подільського району міста Києва. Він був відбудований у рамках проекту «Забезпечення права на доступне середовище людей з особливими потребами», який реалізується Спілкою громадських організацій інвалідів Києва за підтримки фонду «World Jewish Relief».

У заході взяли участь представники Подільської райдержадміністрації, Спілки громадських організацій інвалідів Києва (СГОІК), працівники Територіального центру, батьки та діти, які відвідують відділення та які вже є його випускниками.

Урочиста частина розпочалася зі слів голови Подільської РДА Валентина Мондриївського, який привітав батьків та дітей із введенням в експлуатацію реконструйованого пандусу, який значно полегшить їм підйом до відділення та висловив слова подяки президенту СГОІК Олександру Вороні за вклад у фінансування будівництва такої необхідної споруди і, таким чином, за надання благодійної допомоги дітям-інвалідам, які проходять реабілітацію у закладі.

«Дуже відрадно та символічно, що до Міжнародного дня захисту дітей, який ми відзначали два дні тому, сьогодні в нашому відділенні з соціально-медичної реабілітації дітей з обмеженими можливостями, яке надає унікальні та надзвичайно важливі послуги для дітей з інвалідністю, вводиться в експлуатацію пандус – споруда, яка побудована та адаптована відповідно до потреб маломобільних дітей. Адже до цього, щодня на шляху до надзвичайно значущих реабілітаційних послуг діти та батьки зіштовхувалися з необхідністю долати архітектурні бар’єри. Однак зараз ця проблема вирішена, за що ми всі дуже вдячні спілці громадських організацій інвалідів нашого міста», – зазначив у своєму виступі Валентин Миколайович.

Президент «СГОІК» Олександр Ворона розповів про мету та завдання та результати проекту «Забезпечення права на доступне середовище людей з особливими потребами», який із 2013 року реалізується Спілкою і об’єднав недержавні громадські організації, державні структури, соціально відповідальні та будівельні компанії для єдиної мети. У рамках проекту в місті Києві вже побудовано19 пандусів.

До слів вдячності приєдналися батьки вихованців відділення, які на цю подію чекали вже давно і мріяли, що колись їхні діти зможуть безперешкодно потрапити до закладу. Тепер ця мрія здійснилася і батькам та працівникам відділення не потрібно звертатися по сторонню допомогу чи самотужки підіймати та переносити інвалідні візки.

Під гучні овації діти – клієнти відділення та його випускники разом з Валентином Мондриївським та Олександром Вороною – перерізали символічну стрічку і всі охочі змогли скористатися новеньким зручним пандусом.

Відновлений пандус став зручним та безпечним. Діти на візках та діти, які навчилися ходити з підтримкою, можуть з легкістю та абсолютно безпечно підійматись та спускатись ним! Зроблено ще один важливий крок у реалізації права й можливості безперешкодного доступу дітей з інвалідністю до всіх сфер життєдіяльності і, в першу чергу, всебічного розвитку та освіти.

Особлива подяка ТОВ «Торговий Дім «Технологія Трейд» та коллективу Ювелірного Салону «ТЮСО» за підтримку Інформаційної кампанії, що проводиться в рамках реалізацї проекту «Забезпечення права на доступне середовище в м. Києві».

Джерело: веб-сайт Подільської районної в місті Киві державної адміністрації:

http://podil.kievcity.gov.ua/news/5597.html