Волонтери провели квест вулицями Дарниці для людей з обмеженими можливостями

Квест заради подолання бар’єрів. Активісти продемонстрували, які перепони чатуватимуть на людей з особливими потребами, щойно вони захочуть вийти у місто, щоб вирішити свої буденні, здавалося б, справи.

Юлія Поворозник, журналіст:

– Люди з інвалідністю, соціальні працівники, волонтери, представники влади міста та громадських організацій діляться на команди та розпочинають так званий квест вулицями Дарницького району. У кожному маршруті три адреси, де перевіряють: чи може людина на візку самостійно потрапити до організації чи закладу. Пандус першого об’єкта – аптеки – для учасниці став перешкодою.

6

– Не відповідає абсолютно ніяким будівельним нормам.

Як потрапити до центру адміністративних, послуг взагалі не зрозуміло. Адже тут ні пандуса, ні кнопки виклику немає. Учасниця квесту пропонує альтернативу.

Юлія, учасниця акції:

– Зазвичай доводиться когось із перехожих просити про допомогу, особливо, якщо тут ніяким криком не докричишся і не догукаєшся. У мене поліклініка була недоступною. Якщо я просила, мені допомагали піднятися або через бордюр переїхати.

У Юлії – вроджена ламкість кісток. Ще в дитинстві хвороба дозволяла рухатися самостійно, однак вже вісім років вона на візку. Розповідає, що допомоги у сторонніх доводиться просити частенько. Інколи вже і самі люди пропонують. І якщо пересуватися вулицями можливо більш-менш самостійно, то вийти із власного будинку, потрапити до магазину чи лікарні або ж до громадського транспорту ніяк. З бар’єрами, що виникають в автобусі, допомагають справлятися волонтери.

Євген, волонтер:

– В городском транспорте нужно оборудование. Чтобы попасть в тот же автобус, нет заезда, чтобы пассажиров поднимать. Люди с ограниченными возможностями нуждаются очень в помощи государства.

Управління праці та соціального захисту населення чи не єдине місце, куди Юля потрапляє без перешкод. Легко пересувається по кімнатах будівлі, Облаштований для людей з особливими потребами і туалет.

– Тут еще есть кнопочка для экстренного вызова.
– Можете нажать?
– О-о-о работает!

Таких доступних місць у повсякденному житті, розповідають учасники, відсотків 10-15. Однак люди не втрачають віри у зміни і навіть жартують.

Олександр, учасник акції:

– Інколи бувають такі бровки, що сидиш, дивишся і розумієш: треба палити, бо без цього ніяк.

Подолати такі проблеми допоможе спільна робота і комплексний підхід до створення доступного середовища, а також усвідомлення його важливості всіма громадянами.

Олександр Ворона, президент “Спілки громадських організацій інвалідів Києва”:

– Ми вже зробили крок вперед, і зараз ми з головою обговорюємо шляхи співпраці та необхідні зміни – де та що побудувати потрібно. До нас, представників громадських організацій, звертаються люди з інвалідністю…

3

Геннадій Сінцов, голова Дарницької РДА:

– Основная проблема при постройке тех же пандусов – отсутствие финансирования. Такими квестами мы пытаемся привлечь благотворителей и инвесторов, которые могли бы нам в этом помочь. Правильно построенный пандус на высоту до метра стоит около 30-40 тысяч гривен.

У рамках проекту щодо забезпечення доступного середовища організатори промоніторили близько ста об’єктів у місті. П’ять – вже встигли пристосувати до потреб людей з інвалідністю. Доступними планують зробити ще вісім точок соціального призначення.

Юлія Поворозник, Даніель Коссаковський, телеканал «Київ».

Сюжет на ТРК “Київ”:

Сюжет на 5 каналі:

Сюжет на ТРК “Культура”: